Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

مشهد بدلیل وجود حرم امام رضا و تعداد زیادی هتل و مراکز تفریحی قبل توریسم ایران است که هر سال تعداد زیادی را از سرتاسر ایران و عراق و پاکستان و لبنان و آذربایجان را حذب می نماید م تعدا زیادی پرواز ورودی و خروجی را پذیراست و مهمانداری هواپیما یکی از مشاغل بسیار پرطرفدار و جذاب در مشهد است و البته بسیاری از جوانان مشهد علاقه مند به رشته مهمانداری هستند. سفر کردن و دیدن شهرها و کشورهای مختلف، معاشرت و آشنایی با افراد مختلف، پرستیژ کاری بالا و دیدن آسمان بی‌کران، دلایلی هستند که این شغل را به حرفه‌ای جذاب برای پسر ها و دختر های مشهد تبدیل کرده .

مهماندار هواپیما جز لاینفک پروازهای مسافرتی به شمار می‌رود و به جرات می‌توان گفت که هیچ پرواز مسافری در هیچ شرکت هواپیمایی بدون حضور مهمانداران انجام نمی‌شود. همین امر نشان‌دهنده اهمیت شغل مهماندار در کادر پرواز است.

وظایف یک مهماندار هواپیما بسیار متنوع بوده و  ایمنی پرواز و رفاه کلی مسافران را شامل می شود. همه کسانی که در شغل مهمانداری هواپیما فعالیت می کنند، باید ضمن داشتن گواهینامه مدیریت مهمانداری هواپیما، تجربه عملی کافی نیز داشته باشند.

اولین گام برای دریافت گواهینامه مدیریت مهمانداری هواپیما ثبت نام در دوره آمادگی مهمانداری هواپیما می باشد

تکمیل فرم پیش ثبت نام و مشاوره

شما به دنبال مراکز آموزش مهمانداری در مشهد وارد این صفحه شده اید و بدون شک تصمیم به شرکت در دوره مهمانداری در مشهد هستید تا بتوانید پس از گذراندن کلاس مهمانداری در مشهد در یک آموزشگاه مهمانداری در مشهد وارد حرفه مهمانداری هواپیما شوید

مهماندار هواپیما یکی از سخت ترین شغل های جهان است. مثل جوشکاری زیر آب، مثل جوشکاری در ارتفاع و خیلی از کارهایی که در فهرست مشاغل سخت و مشقت بار قرار می گیرند. مهمانداری، کاری خسته کننده اما پرطرفدار است. همه ما وقتی سوار جت بویینگ های لوکس پهن پیکر میشویم و لبخند مهماندار را با ظرفی از شکلات مشاهده میکنیم، از اینکه او یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین کارهای جهان را دارد و هر هفته به نقاط مختلف دنیا سفر میکند، غبطه میخوریم. اما شاید اگر چند روز کار مهمانداری و مسئولیت اصلی مهماندار را در زمان های خطر در وضعیت واقعی درک کنیم، تصمیم دیگری بگیریم! پذیرایی در کابین، تنها بخشی از مسئولیت هایی است که مهمانداران تحت نظارت سرمهماندار پرواز انجام می دهند و وظایف خطیری دیگر هم بر عهده دارند .

اگر میخواهید یکی از هیجان انگیز ترین شغل های هوایی را داشته باشید و به آرزوی پرواز خود جامه عمل بپوشانید، شما را در این راهنمای مهماندار شدن در شهر مشهد و شرکت در دوره های مهمانداری آشنا میکنم. توجه داشته باشید که فعالیت های آموزش  خلبانی و همچنین آموزش مهمانداری، دوره های دانشگاهی ندارد و شما باید این دوره  ها را در مدارس آموزش خلبانی و مهمانداری که از سازمان هواپیمایی کشوری، مجوز دریافت کرده اند سپری کنید و موفق به دریافت گواهینامه از مراجع دولتی شوید.در این جا جهت اطلاع بهتر است بدانید برای خلبان هواپیمای تجاری شدن، جداقل ۲۶ ماه آموزش و بیش از ۳۰ میلیون تومان باید هزینه کنید. اما برای مهماندار شدن، زمان و هزینه کمتر است و در حال حاضر در سال 1400 در حدود زیر ده میلیون تومان است.

شرایط پذیرش دانشجویان مهمانداری هواپیما در مشهد چیست؟

 1. ملیت ایرانی
 2. دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن تمام
 3. دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 4. دارا بودن کارت پایان خدمت
 5. عدم سوءپیشینه
 6. سلامت کامل جسمانی
 7. دارا بودن قد و وزن متناسب : خانم ها قد حداقل ۱۶۵ سانتی متر  / آقایان قد بین ۱۷۰ تا ۱۹۰ سانتی متر

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دوره های مهمانداری هواپیما در مشهد

 1. کپی شناسنامه
 2. کپی کارت ملی
 3. کپی مدرک تحصیلی
 4. کپی کارت پایان خدمت نظام وظیفه (برای آقایان)
 5. سه قطعه عکس ۴*۳
 6. ثبت نام در مدارس رسمی مجوز دار از سازمان هواپیمایی کشوری

آموزش مهمانداری در مشهد چگونه است؟

پایه شامل ۷۲۰ ساعت کلاسهای تئوری و عملی است که متشکل از ۳۰۰ ساعت زبان انگلیسی عمومی و ۴۲۰ ساعت آموزش های تخصصی مهمانداری خواهد بود. کلاسهای عملی دوره شامل Mock Up ، Emergency workshop و First Aid workshop بوده و آموزش های عملی Sept شامل تخلیه سریع هواپیما، پرش از سرسره، آماده کردن کابین هواپیما در صورت وجود دود، تمرینات اطفاء حریق و نجات مسافرین در صورت ditching (فرود روی آب) که همگی بصورت تمرینات عملی با استفاده و بهره گیری از امکانات پیشرفته در مرکز آموزش رسمی خلبانی صورت می گیرد.

فارغ التحصیلان این دوره موفق به اخذ گواهینامه مهمانداری می گردند و امکان تقاضا و استخدام در شرکت های هواپیمایی را بعنوان مهماندار هواپیما خواهند داشت. مهمانداران، دوره های آموزشی را  در مشهد می گذرانند .تمرکز اصلی این دوره های آموزشی بر ایمنی است. دوره های آموزش ایمنی شامل :

 • مدیریت در تخلیه سریع مسافران در شرایط اضطراری
 • نحوه استفاده از سرسره و قایق های نجات
 • مبارزه با آتش در طول پرواز
 • حفظ بقاء در جنگل، دریا، بیابان، قطب
 • کمک های اولیه (احیاء قلبی- ریوی ، استفاده از AED)
 • رویه های مربوط به فرود اضطراری در خشکی یا آب
 • شرایط اضطراری در زمان کم شدن فشار هوای داخل کابین هواپیما
 • دوره های CRM

دوره سرمهمانداری چگونه است؟

این دوره شامل موارد زیر است:

 • ۳۰۰ ساعت زبان عمومی
 • دوره سرویس Business class بصورت فشرده (۱۵ ساعت) و تفصیلی (۲۵ ساعت)
 • دوره سرمهمانداری پایه (۶۰ ساعت)
 • دوره سرمهمانداری type های مختلف هواپیما
 • Crew resource management (CRM) آموزش پایه ۲۰ ساعت و باز آموزی ۱۲ ساعت
 • Dangerous Goods (DG) آموزش پایه ۱۸ ساعت و بازآموزی ۶ ساعت
 • آموزش ettiquette مهمانداری هواپیما
 • آموزش کمکهای اولیه درون پروازی شامل ۳۰ ساعت کلاس تئوری و عملی

شرایط استخدام مهماندار در مشهد

یکی از معیارهای انتخاب افراد به عنوان مهماندار تسلط به زبان انگلیسی است. البته در سطح آیلتس ۶.۵  کفایت میکند. در برخی از شرکت های هواپیمایی، دارا بودن توانایی هایی مانند دانستن چندین زبان و یا دارا بودن مدرک پرستاری و یا آشنایی با کمک های اولیه ممکن است به عنوان مزیت در انتخاب توسط ایرلاین لحاظ گردد. برای مثال در حال حاضر شرکت ایران ایر شرایط زیر از نظر تحصیلات مورد نیاز است :

 • دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم در یکی از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و یا گذراندن دوره های کاردانی مهمانداری
 • قبولی در آزمون ورودی
 • موفقیت در مصاحبه مقدماتی ایران ایر
 • گذراندن مرحله معاینات پزشکی.
 • پذیرفته شدن در گزینش حراست
 • گذراندن دوره های زبان و قبول شدن در آزمون گرید ۱۰ و ESP

فرآیند کاری یک روز کاری مهماندار

شما که علاقه مند هستید مهماندار شوید بهتر است بدانید که یک مهماندار یک‌ و نیم ساعت قبل از پروازهای داخلی و دو ساعت قبل از پروازهای خارجی در فرودگاه مستقر می‌شود و سپس در یک دفتر کاری به نام «بریفینگ» حضور پیدا می‌کنند تا قبل از پرواز، توجیهات لازم به آنان ارائه شود و بر اساس سابقه کار، پوزیشن‌ های حساس و ساده بین مهمانداران تقسیم می‌شود. بعد از آن مدارک پروازی مهمانداران چک می‌شود و برای ایمنی سفر باید همیشه مدارک پروازی یک مهماندار به‌ روز بوده و دوره‌های بازآموزی را سپری کند.

کار مهمانداری یک کار کاملا تیمی بوده و مهمانداران در یک پرواز باید به صورت تیم یکپارچه به یکدیگر کمک کنند؛ چرا که اگر بخشی از کار به کندی پیش رود با مشکلاتی روبرو می‌شوند و در صورتی که کار یکی از آن‌ها لنگ شود، سایر مهمانداران به کمک هم می‌آیند تا در یک تایم معینی کارهای خود را به اتمام برسانند. بعد از طی مراحلی، با اجازه از خلبان به کوردیناتور پرواز برای سوار کردن مسافران اعلام آمادگی می‌کنند.

سپس آمار مسافران چک می‌شود و در صورت اطمینان از آمار، درب‌ها بسته می شود. باید هنگام پرواز درب‌های هواپیما به صورت اتوماتیک باشد تا اگر مشکلی پیش آید مسافران تخلیه شوند، از آنجایی که حادثه خبر نمی‌کند و هرلحظه ممکن است موقع اوج گرفتن هواپیما با مشکلاتی مواجه شویم، باید مهمانداران آمادگی این را داشته باشند تا تمامی مسافران را ظرف ۹۰ ثانیه تخلیه کنند.

دوره‌ های آموزشی یک مهماندار حدود شش ماه طول می‌کشد که در این زمان دوره‌های مختلفی را اعم از آشنایی با سیستم‌ های کنترل هواپیما، آشنایی با کالای خطرناک برای هواپیما، دوره‌ های کمک‌ های اولیه، زبان آموزش اطفای حریق، فرود اضطراری روی آب و … را سپری می‌کنند و هر دو سال یکبار باید این دوره‌ ها تمدید شود. پیش از استخدام یک مهماندار، چند بار بدون مسئولیت به پرواز اعزام می‌شود، هدف از انجام این پروازها پیاده کردن آموزش های تئوری و از سوی دیگر ارزیابی توانایی انجام کار یک مهماندار است.

اگر برای مهماندار شدن و آگاهی از مدارس آموزش رسمی در مشهد با سوالی روبرو شدید، با سازمان هواپیمایی کشور سوالات خود را مطرح کنید یا با کلیک برو روی دکمه زیر اطلاعات خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند

تکمیل فرم پیش ثبت نام و مشاوره

خوشبختانه، گواهینامه مدیریت مهمانداری هواپیما که مورد تایید سازمان هواپیمایی باشد مورد تایید همه ایرلاین های ایران و جهان است. لذا، افرادی که این دوره آموزشی را می گذرانند، خوب می‌دانند که بعد از اتمام آن می‌توانند در امتحان‌های استخدامی ایرلاین های ایرانی و حتی بین المللی موفق شوند. از جمله ایرلاین های ایرانی که شانس موفقیت در مصاحبه استخدامی آن‌ها به واسطه مدرک مهمانداری هواپیما مورد تایید سازمان هواپیمایی بالاست، عبارتند از:
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی ماهان
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی زاگرس
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی آتا
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی کیش ایر
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی قشم ایر
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی معراج
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی تابان
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی ایران ایر تور
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی کاسپین
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی اترک
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی کارون
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی ساها
-    مهمانداری هواپیما شرکت هوایپمایی وارش
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی ایران ایر
-    مهمانداری هواپیما شرکت هواپیمایی پارس ایر
 

 ثبت نام مهمانداری هواپیما درمشهد

بهتر است فرصت را از دست ندهید و همین امروز برای دریافت مشاوره پیش از ثبت نام مهمانداری هواپیما فرمی را کهخ لینک آن در همین صفحه وجود دارد اقدام کنید. به این ترتیب می توانید بعد از گذراندن آموزش های لازم شغل کاملا خاص و متفاوت مهمانداری هواپیما را بدست بیاورید

تکمیل فرم پیش ثبت نام

آموزش مهمانداری هواپیما در مشهد ،مرکز آموزش مهمانداری هواپیما در مشهد ، آموزشگاه های مهمانداری هواپیما در مشهد،دوره های آموزش مهمانداری در مشهد ،هزینه دوره آموزش مهمانداری در مشهد ، کلاس های مهمانداری هواپیما در مشهد ، رشته مهمانداری هواپیما در دانشگاه آزاد مشهد ، اموزش مهمانداری در مشهد ، آموزشگاه مهمانداری هما مشهد ، استخدام مهماندار هواپیما مشهد ، دانشگاه مهمانداری هواپیما مشهد