Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

ویزای بلژیک

راهنمای اخذ ویزای بلژیک:

کشور بلژیک عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و شما جهت ورود به بلژیک نیاز به ویزا شنگن دارید . حضور شخص متقاضی در تاریخ تعیین شده از طرف سفارت جهت دریافت ویزا بلژیک در محل سفارت بلژیک برای انگشت نگاری و مصاحبه الزامی می باشد .

اطلاعاتی برای درخواست کنندگان ویزا :

سفارت بلژیک، بر اساس وقت های داده شده ، روزهای یکشنبه ، دوشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 8.30 الی 12 آماده دریافت پرونده های درخواست ویزای بلژیک میباشد.

درخواست ویزا بلژیک میباید حداکثر 3 ماه و حداقل 3 هفته ، قبل از تاریخ مشخص شده برای عزیمت ، انجام شود.

 فرم انفرادی میباشد ، هر درخواست کننده ویزا باید برای خودش فرم پر نماید ، حتی اگر چند نفر در یک گذرنامه باشند.فرم را میتوان به یکی از 3 زبان ملی بلژيک (هلندی، فرانسه ، آلمانی) و یا انگلیسی پر نمود.همیشه دقت نمائید تا زمان درخواست ویزا بلژیک ، مدارکی که میتوانند کمک نمایند تا قصد شما برای ترک کشورهای عضو شنگن را قبل از خاتمه ویزا شنگن تعیین نمایند ، ضمیمه  پرونده خود نمائید.

هزینه ویزای کوتاه مدت بلژیک (ملاقات خانوادگی، توریستی ، تجاری) 60 یورو ، و برای ویزای طولانی مدت بلژیک (الحاق به خانواده ، دانشجوئی) 180 یورو میباشد. مبالغ مذکور باید به یورو پرداخت شوند ، منفی شدن درخواست ویزا به معنی بازپرداخت این مبالغ نمیباشد.

هنگام درخواست ویزا بلژیک ، مهری در گذرنامه شما زده خواهد شد .این مهر تنها به این معنی میباشد که درخواست ویزای بلژیک شما دریافت شده است و فاقد هرگونه بار حقوقی است.

در صورت مردود شدن درخواست ویزا بلژیک، متقاضی دارای حق رجوع میباشد. هنگام مراجعه متقاضی برای پس گرفتن گذرنامه خود ، در برگه جواب منفی ، فرآیندی که باید برای رجوع طی شود، مرجع ذیصلاح و مدت زمانی که در طی آن میتوان درخواست بازنگری داد ، قید گردیده است .

ويزای شنگن برای اقامت کوتاه مدت :


فرد متقاضی باید درخواست ویزای خود را شخصا ارائه نمايند. برای پذيرش، پرونده بايد شامل مدارک زير باشد :

الف -     فرم درخواست ويزا که طبق توضيحات سفارت و با حروف بزرگ پر شده باشد ، دارای تاريخ و امضا  .

ب -     دو قطعه عکس شناسايی جديد.

اصل و يک عدد فتوکپی از مدارک زير :

یک -     گذرنامه ملی معتبر، حداقل تا سه ماه پس از انقضا ويزای درخواستی ( کپی از صفحات دوم ، سوم و چهارم و نيز صفحات دارای ويزا و مهر).

دو-     بر حسب مورد :

تعهد نامه قبول هزينه ها، ارائه شده از سوی يک ضامن بلژيکی يا خارجی که دارای اجازه اقامت در بلژيک بوده و تائيد تعهد نامه مذکور توسط  مقامات محلی ذيصلاح. همراه مدرک مذکور بايد مدرکی رسمی دال بر معتبر بودن ضامن ارائه گردد (فيش های حقوقی سه ماه آخر یا آخرین رسيد پرداخت ماليات برای کارمندان و extrait de rôle یا  aanslagbiljet برای مشاغل آزاد) و يک کپی از کارت شناسائی (پشت و رو) يا گواهی اقامت.  جهت اطلاع : برای ديدار خانوادگی تا نسبت درجه دوم ، ميزان درآمد بايد ماهانه مبلغ 800 يورو باشد به اضافه 150 يورو برای هر فرد تحت تکفل در بلژيک و نيز  150 یورو برای هر فرد دعوت شده. برای دیدارهای غیر خانوادگی و یا دارای نسبت بالاتر از درجه دوم ، ميزان درآمد بايد ماهانه مبلغ 1000 يورو باشد به اضافه 150 يورو برای هر فرد تحت تکفل در بلژيک و نيز 200 يورو برای هر فرد دعوت شده که نسبت خانوادگی نداشته باشد.

مدارک دال بر وضعيت شغلی و امکانات مالی، بر حسب مورد :
- گواهی کار صادره از سوی کارفرما ، که در آن زمان استخدام فرد و ميزان حقوق وی قيد شده باشد (ترجمه به انگلیسی)

- گواهی مرخصی (برای سفر به بلژيک)

- مدرک دال بر پرداخت حق بيمه (لیست بیمه)

- اساسنامه شرکت

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به بلژیک :


در حال حاضر پرواز مستقیمی از ایران به بلژیک وجود ندارد و بهترین مسیر های پروازی به ایرلند از ایران به وسیله هواپیمایی ترکیش ایرلاین ترکیه ( یک توقف در استانبول )  می باشد همچنین امکان پرواز با لوفتهانزا و اتحاد و امارات و اتریشی و ایرفلوت و اکراینی و آلیتالیا با یک توقف هم وجود دارد . 

آدرس و تلفن سفارت بلژیک در تهران :

الهیه - خیابان آقا بزرگی - بن بست شیرین - پلاک 4 تلفن :  223 98 780   

 

  • برای تماس روی شماره مورد نظر کلیک کنید