Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


فضای شینگن چیست؟

فضای شنگن شامل 25 کشور اروپائی است.


در حال حاضر 22 کشور آنها عضو اتحادیه اروپا هستند: آلمان،اتریش،بلژیک،دانمارک،اسپانیا،استونی،فنلاند، فرانسه (بعنوان کشور اروپایی بجز سرزمینهای وابسته)، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی،لوکزامبورگ،مالت، هلند(بعنوان کشور اروپایی بجز سرزمینهای وابسته)، لهستان، پرتغال، جمهوری چک،اسلوواکی،اسلوونی و سوئد) که کاملاً شرایط مربوط به اخذ شنگن را اعمال می نمایند.
نروژ، ایسلند و سوئیس نیز هرچند که عضو اتحادیه اروپا نمی باشند، دقیقا همان شرایط مربوط به اخذ شنگن را اعمال می نمایند.


اجازه ورود به منطقه شنگن :


مقامات نمایندگی های کشورهای اتحادیه شنگن به اتباع ایرانی و کلیه افراد خارجی دارای روادید،برخی از قواعد مربوط به ورود به اروپا را خاطرنشان می سازند.
صرف داشتن ویزا در گذرنامه ضمانتی برای ورود به منطقه شنگن ایجاد
نمی کند.
تصمیم گیری در این مورد در صلاحیت پلیس مرزی قرار گرفته است که طبق مفاد مقررات مرزی شنگن (بند 5 دستور العمل کمیسیون اروپا شماره 2006/562)میتواند خواستار ارائه مدارک ذیل شود:
- مدرک مربوط به محل اسکان در طی سفر(دعوتنامه یارزرو هتل)
- مدارک مربوط به برنامه مسیر رفت و برگشت (بلیط هواپیما)
- مدارک مثبته نشانگر منابع مالی کافی متناسب با مدت سفر مورد نظر.
توجه: امکان دارد که پلیس مرزی فرودگاه از شما بخواهد که مدارکی را که به کنسولگری تحویل داده اید مجددٲ ارائه دهید. عدم امکان ارائه مدارک فوق، می تواند منجر به ممانعت از ورود شما به خاک فرانسه گردد، حتی اگر روادید مربوطه را دریافت کرده باشید.


روادید کوتاه مدت (نوع C) چیست؟
روادید کوتاه مدت به مسافرامکان میدهد به خاک یک یا چند کشور شنگن ورود کند و در طی یک یا چند نوبت سفر بصورت متوالی یا متناوب در طول 6 ماه از تاریخ اولین ورود به منطقه شنگن) حداکثر 90 روز اقامت داشته
باشد.
روادید کوتاه میتواند یکبار ورود یا چند بار ورود باشد.
این روادید با چسباندن لیبل ویزا در گذرنامه، یا روی مدرک سفر یا هر مدرک معتبر دیگری که امکان عبور از مرز را فراهم کند، عینیت می یابد.
بجز مواردی که روی روادید استثناء شده باشد، دارنده این روادید، امکان ورود به 25 کشور منطقه شنگن را دارد مشروط بر آنکه حائز شرایط ورود به منطقه شنگن باشد(مدارک دال بر علت و شرایط سفر از جمله منابع مالی، مدارک مربوط به محل اسکان در طی سفر را در اختیار داشته باشد)
روادید تردد سالانه
روادید تردد سالانه، نوع خاصی از روادید کوتاه مدت شنگن است که مشخصات آن عبارتند از:
- قید شدن عبارت " تردد سالانه" بر روی لیبل ویزا
- معتبر جهت ورود متعدد به فضای شنگن
- مدت اعتبار ویزا بین یک الی پنج ساله متغیر است به شرط آنکه مجموع مدت سفرهای انجام شده در طول هر 6 ماه بیش از 90 روز نباشد.
در نتیجه:
- با استفاده از روادید تردد سالانه نمیتوان سفر یکجای بیش از 3 ماه انجام داد.
- با استفاده از روادید تردد سالانه نمیتوان در طی 6 ماه مجموعاً بطور متناوب ببش از 3 ماه سفر کرد
- سفر یا سفرهای شما باید در محدوده زمان اعتبار ویزا که تاریخ آن روی لیبل ویزا آمده، صورت گیرد.
روادید تردد سالانه به این منظور صادر نشده که به دارنده آن امکان دهد تا در فرانسه درخواست کارت اقامت نماید.
روادید تردد سالانه در هر زمان قابل تجدید میباشد، حتی زمانی که هنوز اعتبار آن تمام نشده باشد.

پرچم انگلستان

چگونه ویزای انگلستان بگیریم؟

انگلستان با حدود هزار کیلومتر مرز ساحلی، بزرگ ترین کشور بریتانیا بحساب می آید .برای مسافرت و زندگی در انگلستان عموماً باید یکی از انواع ویزای انگلستان را اخذ کرد. برای این منظور، دولت بریتانیا انواع ویزای کاری انگلستان و ویزای تحصیلی انگلستان، و همچنین مهاجرت و پناهندگی را برای افراد متقاضی واجد شرایط صادر می کند.در اینجا ما در سفرگان به معرفی انواع ویزای انگلستان و شرایط دریافت ویزای انگلستان میپردازیم

ویزای یونان

از آنجایی که کشور یونان یکی از اعضای معاهده شینگن است، گردشگران برای سفر به آنجا باید از طریق سفارت یونان در تهران، ویزای توریستی شینگن دریافت کنند. البته طبق اطلاعیه

مندرج در سایت سفارت یونان، از تاریخ دوشنبه ۱۲ فوریه سال ۲۰۱۸ امور مربوط به دریافت مدارک، تعیین وقت ملاقات، ثبت اطلاعات بیومتریک و... به کارگزار سفارت واگذار شده است.

سایت سفرگان ، کارگزار اخذ انواع ویزای شینگن و ویزای یونان ، شما را در اخذ انواع ویزا یاری میدهد.

ویزای قبرس

چگونه ویزای قبرس بگیریم؟

جمهوری قبرس، پس از دو جزیره ساردنی و سیسیل، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است که در معبر سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک نشین) و بخش یونانی تقسیم می‌شود و هر دو زبان ترکی و یونانی زبان رسمی کشور محسوب می شوند .ایرانیان برای ورود به قبرس اروپایی(جنوبی) نیاز به اخذ ویزا دارند . با ما در سفرگان با معرفی انواع ویزای قبرس و طریقه ی اخذ ویزای قبرس ، در ادامه ی مطلب همراه باشید

ویزای روسیه

چگونه ویزای روسیه بگیریم؟

ویزای توریستی روسیه برای متقاضیانی صادر می‌شود که به قصد گردش و تفریح به روسیه سفر می‌کنند. مدت اعتبار ویزا روسیه حداکثر یک ماه است و به دو صورت یک یا دوبار ورود صادر   می‌شود.با ما در سفرگان همراه باشید تا به معرفی انواع ویزای روسیه و طریقه ی اخذ انواع ویزای روسیه بپردازیم.

ویزای بلژیک

راهنمای اخذ ویزای بلژیک:

کشور بلژیک عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و شما جهت ورود به بلژیک نیاز به ویزا شنگن دارید . حضور شخص متقاضی در تاریخ تعیین شده از طرف سفارت جهت دریافت ویزا بلژیک در محل سفارت بلژیک برای انگشت نگاری و مصاحبه الزامی می باشد .

ویزای اسپانیا

راهنمای گرفتن ویزای اسپانیا

اسپانیا را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشکران و دانشجویان دنیا می شناسیم؛ همچنین کشور اسپانیا توانسته خود را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در جهان معرفی کند. در هر صورت برای ورود به خاک اسپانیا ملزم به اخذ ویزای شینگن اسپانیا هستید زیرا این کشور یکی از هم پیمانان معاهده شینگن است در ادامه به معرفی انواع ویزای اسپانیا و طریقه ی اخذ ویزای اسپانیا میپردازیم.

ویزای گرجستان

چگونه ویزای گرجستان بگیریم؟

طیق قوانین جدید کشور گرجستان هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور گرجستان را دارند می بایستی قبل از ورود به کشور گرجستان ویزای این کشور را دریافت نمایند ( قبلا ایرانی ها برای ورود به گرجستان نیاز به دریافت ویزای گرجستان نداشتند ) دو روش برای آگاهی از قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور گرجستان وجود دارد.

برای آگاهی از این روش ها، با ما در سفرگان همراه باشید و به ادامه ی مطلب توجه کنید.

ویزای آلمان

راهنمای گرفتن ویزای آلمان:

ویزای آلمان برگه ایست که ضمیمۀ گذرنامه میشود و نشان دهندۀ ویزای کشور آلمان است که یکی از نمایندگان دولت کشور آلمان کشور در سفارت آلمان با درخواست متقاضی جهت ورود به کشور آلمان موافقت کرده و متقاضی جهت ورود به کشور آلمان با در نظر گرفتن اطلاعات وارد شده در برگۀ ویزای آلمان و قوانین کشور آلمان مشکلی ندارد.  با ما در سفرگان همراه باشید تا ضمن معرفی انواع ویزای آلمان ، طریقه ی اخذ ویزای آلمان را نیز توضیح دهیم. 

ویزای فرانسه

چگونه ویزای توریستی فرانسه بگیریم؟

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپای غربی و یکی از اعضای پیمان شینگن است که به دلیل برخورداری از جاذبه‌های هنری، طبیعی و... یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگران محسوب می‌شود. 

فرانسه از سال ۱۹۹۷ میلادی به عضویت پیمان شینگن در آمده و از این رو، کلیه گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند ملزم به دریافت ویزای شینگن پیش از سفر به فرانسه هستند. (البته گفتنی است موناکو با وجود اینکه در خاک فرانسه - ناحیه جنوب این کشور - قرار دارد، از قانون ویزای شینگن مستثنی است.)

با ما در سفرگان همراه باشید تا انواع ویزای فرانسه و طریقه اخذ ویزای فرانسه شرح دهیم.

ویزای مجارستان

راهنمای سفر به مجارستان :

مجارستان عضو اتحادیه اروپا بوده و از بیست و یکم دسامبر سال ۲۰۰۷ عضو پیمان شینگن شده است و متقاضیان سفر به این کشور ملزم به دریافت ویزا شنگن مجارستان قبل از سفر هستند.با ما در سفرگان همراه باشید تابه معرفی انواع ویزای مجارستان و طریقه ی اخذ ویزای مجارستان ، میپردازیم

 

  • برای تماس روی شماره مورد نظر کلیک کنید