Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

ویزای گرجستان

چگونه ویزای گرجستان بگیریم؟

طیق قوانین جدید کشور گرجستان هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور گرجستان را دارند می بایستی قبل از ورود به کشور گرجستان ویزای این کشور را دریافت نمایند ( قبلا ایرانی ها برای ورود به گرجستان نیاز به دریافت ویزای گرجستان نداشتند ) دو روش برای آگاهی از قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور گرجستان وجود دارد.

برای آگاهی از این روش ها، با ما در سفرگان همراه باشید و به ادامه ی مطلب توجه کنید.

1- مراجعه حضوری به سفارت گرجستان.  آدرس و تلفن سفارت گرجستان در تهران : پاسداران - گلستان 2 - پلاک 92     تلفن: 22764129- 021

2- دریافت ویزای الکترونیکی از سایت سفارت گرجستان به نشانی اینترنتی : www.evisa.gov.ge

قیمت هر دو روش برای دریافت ویزای گرجستان تفاوتی ندارد فقط در روش اول شخص مسافر و یا نماینده و یا وکیل وی ( سایت سفرگان) درخواست ویزا نمایند. باید به سفارت گرجستان مراجعه و مدارک را به آنها تحویل دهند ولی در روش دوم نیازی به مراجعه حضوری نیست و امکان ارسال اطلاعات و پرداخت آنلاین مبلغ ویزا در سایت سفرگان ،برای شخص مسافر وجود دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای الکترونیکی گرجستان:

  1.  اسکن رنگی از پاسپورت
  2. اسکن رنگی عکس 6 در 4 ( زمینه عکس باید سفید باشد )

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گرجستان :

- اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

- 2 قطعه عکس

- گواهی رزرو هتل در یکی از شهرهای گرجستان (واچر هتل)

- بلیط رفت و برگشت به گرجستان

- بیمه مسافرتی

نکاتی در مورد ویزا گرجستان:

ویزایی که توسط سفارت گرجستان برای شما صادر می شود دارای اعتبار 1 تا 3 ماهه است و شما پس از ورود در این 3 ماه به کشور گرجستان اجازه 30 روز اقامت در کشور گرجستان را دارید.

انواع ویزا گرجستان:

  1. ویزا مسافرتی
  2. ویزا کار
  3. ویزا تحصیلی

 ویزای کار گرجستان : 

در صورتی که شخصی از طرف یکی از شرکتهای ثبت شده در گرجستان دعوتنامه و تقاضای کار دریافت کند اداره اقامت گرجستان با توجه به نیاز آن شرکت یک ویزا و اقامت گرجستان به مدت نهایت یکساله صادر می کند و در صورت نیاز مجدد آن شرکت اقامت یک ساله را تمدید می کند ولی ممکن است این اقامت به تشخیص اداره مربوطه در گرجستان شش ماهه و یا حتی سه ماهه صادر شود.

 

ویزای تحصیلی گرجستان : 

در صورتی که شخصی از یکی از آموزشگاه ها و یا دانشگاه های گرجستان پذیرش تحصیلی بگیرد اداره اقامت گرجستان با توجه به معرفی نامه آن آموزشگاه یا دانشگاه برای شخص متقاضی یک ویزای یکساله گرجستان صادر می کند و سپس با توجه به تاییدیه مجدد آن دانشگاه آن را تمدید می کند تا پایان تحصیل.لازم به ذکر است که ویزای تحصیلی گرجستان جزو مدت 5 سالی که شخص در گرجستان می تواند اقامت داشته باشد و بعد از آن به آن شخص پاسپورت و شهروندی گرجستان تعلق می گیرد به حساب نمی آید.

 

 ویزای توریستی گرجستان : 

اگر شخصی متقاضی دریافت ویزای توریستی گرجستان باشد می تواند با مراجعه به سفارت گرجستان در کشور خودش و یا آژانس های مسافرتی اقدام به دریافت این نوع ویزا کند.طبق قوانین جدید این نوع ویزا نهایتا یک ماهه صادر می شود و قابل تمدید نیست مگر اینکه یک خروج از کشور گرجستان انجام شود و مجددا اقدام به اخذ ویزای توریستی دیگری شود

آدرس و شماره تلفن سفارت گرجستان در تهران

آدرس پاسداران، گلستان دوم، شماره92
:شماره‌های تماس
فکس: 021-22542692
تلفن1: 021-22764129
تلفن2: 021-22782389
تلفن3: 021-22782386
وب سایت:  www.evisa.gov.ge
ساعات کاری یکشنبه تا پنجشنبه9-12-