Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

ویزای هند

چگونه ویزای هند بگیریم ؟

تمام اتباع کشورهای خارجی برای ورود به  هند باید دارای مدارک معتبر گردشگری بین المللی باشند. منظور از این مدارک، پاسپورت ملی و ویزای معتبر هند است که از سفارت هند دریافت شده باشد. البته اتباع کشورهای نپال، بوتان و مالدیو از این قانون و شرایط مستثنی هستند. بنابراین ایرانی ها، همچون شهروندان دیگر کشورها برای سفر به کشور هند لازم است که درخواست ویزا هند بدهند. با ما در سفرگان ، با معرفی انواع ویزای هند و طریقه ی اخذ ویزای هند همراه باشید.

ویزای هند به طور کلی به چند نوع تقسیم می شوند که عبارت اند از: ویزای توریستی هند، ویزای تجاری، دانشجویی،ویزای کنفرانس،ویزای درمانی،ویزای تحقیقاتی،ویزای کارورزی و ویزای فیلم. 

 ویزای گردشگری هند

ویزای گردشگری هند تنها برای گشت و گذار و تفریح در کشور هند صادر می شود. ویزاهای یک بار عبور گردشگری هند تا ۶ ماه اعتبار خواهند داشت و ویزای چند بار ورود هند نیز بسته به برنامه سفر شما در نظر گرفته می شوند. برای صدور ویزای گردشگری، پس از ثبت فرم درخواست ویزای هند، ۴ روز کاری زمان احتیاج است که در صورت کامل نبودن فرم، تابعیت غیر ایرانی فرد متقاضی و یا موقعیت پیش بینی نشده، صدور ویزا زمان بیش تری خواهد برد. 

دانستنی های مهم پیش از ثبت درخواست

پیش از آن که برای ثبت درخواست ویزای خود اقدام کنید، لازم است این نکات را رعایت کنید:

۱) برنامه سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که به هنگام بازگشت از هند، حداقل شش ماه از اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد.

۲) اگر پاسپورت قدیمی دارید، باید آن را به همراه دیگر مدارک خود ببرید. در صورتی که پاسپورت خود را گم کرده اید، لازم است گزارش مربوطه از پلیس را به همراه داشته باشید. اگر این گزارش را هم ندارید، باید فرمی پر کرده و در آن شماره پاسپورت قدیمی و محل مفقود شدن آن را اعلام کنید. 

۳) علاوه بر فرم ثبت شده درخواست ویزا، یک کپی از آن به همراه داشته باشید.

۴) در فرم مربوط یک عکس بچسبانید و یک عکس دیگر نیز در محل مشخصه شده منگنه کنید.

۵) تمام بخش های فرم مربوطه خود را باید به انگلیسی و با دقت پر کنید. باید بدانید که هیچ گونه اشتباهی پذیرفته نمی شود و تمام فرم هایی که به صورت ناقص پر شده، اطلاعات غلطی دارند و یا فاقد اطلاعات جزئی باشند به سرعت توسط سفارت یا مرکز درخواست ویزای هند رَد خواهند شد.

۶) سفارت هند برای هر فرم درخواست ویزایی که آن را دارای صلاحیت بداند، ممکن است در مراحل مختلفی از انجام فرآیند ویزا، از شما اطلاعات بیش تری درخواست کند. 

۷)  صرف ثبت درخواست نامه ویزا و پرداخت هزینه معین، به آن معنا نیست که شما حتما ویزای هند را دریافت می کنید. 

۸) هزینه هایی که به هنگام درخواست ویزا پرداخت می کنید، به هیچ عنوان بازگردانده نمی شوند.

۹)استفاده از تلفن همراه ماهواره ای در هند ممنوع است و نباید در طی سفر خود به هند این موبایل ها را داشته باشید. 

۱۰) در صورتی که تمام مدارک لازم را ارائه بدهید و فرم شما کامل باشد، ویزای گردشگری و تجاری هند ۴ روز کاری و دیگر ویزاها نیز ۱۰ روز کاری زمان خواهند برد.

مدارک لازم برای ویزای گردشگری هند:

۱- یک کپی کاغذی از فرم تکمیل شده درخواست ویزای هند

2-شناسنامه ایرانی

3-کپی از تمام صفحات گذرنامه

اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

4-دو قطعه عکس رنگی در ابعاد ۴*۶ با زمینه روشن که شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.

5- آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق

6-بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد هند

7- رزرو قطعی هتل برای مدت اقامت مورد نظر

**از زمانی که مدارک لازم تحویل بخش ویزای سفارت هند می‌شود تا صدور ویزا، معمولا ۱۰ روز کاری تا دو هفته طول می‌کشد. قیمت ویزای هند، حدود ۴۶۰ هزار تومان است که زمان ارائه‌ی مدارک از متقاضی دریافت می‌شود.

آدرس سفارت هند در تهران :

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، شماره ۴۶
تلفن : ۵-۸۸۷۵۵۱۰۲-۰۲۱  

سایت سفارت هند در تهران : http://www.indianembassy-tehran.ir

اگر علاقه مند سفر به این کشور زیبا و وسیع هستید میتوانید با انتخاب یک تور هند مناسب ، از سفر خود بیشتر لذت ببرید .  

 

  • برای تماس روی شماره مورد نظر کلیک کنید