Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

ویزای عراق

ویزای عراق 

 ویزای زیارتی عراق به صورت انفرادی و گروهی صادر میشود. برای دریافت این دو نوع ویزای عراق لازم نیست که به سفارت عراق مراجعه کنید. البته روال اخذ ویزای زیارتی انفرادی متفاوت از روند دریافت ویزای عراق گروهی است. در ادامه با ما در سفرگان با توضیح نحوه ی دریافت ویزای عراق انفرادی و  ویزای عراق گروهی را جهت سفر به عتبات عالیات از جمله کربلا ، نجف ، سامرا و.. همراه باشید. 

انواع ویزای عراق

- ویزای انفرادی عراق: 

ویزای انفرادی عراق، نوعی از ویزای عراق است که برای زائران صادر میشود. این نوع ویزای زیارتی عراق، به اسم خود شخص متقاضی صادر می گردد؛ در حیقیت اگر یک جمع چندین نفری بخواهند با استفاده از ویزای انفرادی عراق وارد عراق شوند؛ باید همه افراد ویزای انفرادی دریافت کرده باشند. مدت اعتبار ویزای عراق انفرادی ، سه ماه است. البته دقت داشته باشید که اعتبار این نوع ویزای عراق سه ماه هست؛ نه تعداد روزهایی که مجاز به اقامت در خاک عراق هستید. به واسطه ویزای انفرادی می توانید حداکثر یک ماه در عراق اقامت داشته باشید. همچنین لازم به ذکر است که ویزای انفرادی عراق، ویزای سینگل است؛ یعنی به موجب آن فقط یک بار حق رفت و آمد از مرزهای عراق را خواهید داشت؛ بنابراین اگر یک بار وارد عراق و سپس خارج شوید؛ ویزای انفرادی شما خود به خود باطل میشود؛ حتی اگر هنوز اعتبار آن تمام نشده باشد و کمتر از یک ماه هم در عراق اقامت داشته اید.

همانطور که قبلاً هم گفتیم؛ برای دریافت ویزای عراق لازم نیست به سفارت عراق مراجعه کنید؛ بلکه باید از طریق کارگزار ویزای عراق، تقاضای صدور ویزای عراق انفرادی را ارائه دهید.  شما به عنوان متقاضی ویزای انفرادی عراق باید به سایت کارگزاری مذکور مراجعه کنید و پس از ارائه درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای عراق، مدارک لازم اعم از مدارک شناسایی، گذرنامه و دو قطعه عکس پرسنلی زمینه روشن را تحویل دهید. دقت داشته باشید که مدارک را یا باید خودتان تحویل دهید یا نهایتاً یکی از اقوام درجه یک شما باید این کار را انجام دهد.

پس از ارائه درخواست دریافت ویزای عراق یا درخواست درخواست دریافت ویزای اربعین و مدارک، کارگزاری امور زیارتی تهران، خود اقدام به تحویل تقاضا و مدارک شما به سفارت عراق میکند. سفارت بعد از دریافت مدارک، آنها را بررسی میکند و اگر نقص و مشکلی مشاهده نکند؛ یک ویزای انفرادی به اسم خود شما صادر میکند اما اگر مدارک نقص داشته باشند؛ ویزا صادر نمیشود؛ در این صورت باید به سفارت عراق مراجعه کنید و پرونده خود را پیگیری نمایید.

- ویزای گروهی عراق:

نوع دیگری از ویزای عراق که برای زائران صادر میشود؛ ویزای عراق گروهی نامیده میشود. ویزای گروهی عراق برای افرادی صادر میشود که قرار است در قالب کاروان به عراق سفر کنند؛ یعنی دارندگان ویزای عراق گروهی اجازه ندارند که به صورت جداگانه وارد عراق شده یا از عراق خارج شوند. مدت اعتبار ویزای گروهی عراق هم مانند اعتبار ویزای انفرادی آن سه ماه است. با استفاده از ویزای گروهی عراق هم نمی توانید بیش از یک ماه در خاک عراق اقامت داشته باشید؛ البته مدت اقامتتان هم حتماً باید در بازه زمانی باشد که ویزا اعتبار دارد. ویزای گروهی عراق نیز مانند ویزای انفرادی، نوعی ویزای سینگل است یعنی به واسطه این نوع ویزای عراق فقط یک بار حق رفت و آمد به عراق را خواهید داشت و پس از آن چه ویزا اعتبار داشته باشد و چه نداشته باشد؛ ویزا باطل میشود.

فقط کافی ست درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای گروهی عراق را به همراه مجوز اخذ ویزا گروهی ثبت کنید ، مدارک شناسایی تمام اعضای کاروان و گذرنامه همه اعضای کاروان را تحویل دهید. در مرحله بعد، کارگزاری سایت سفرگان امور زیارتی اقدام به ارائه درخواست و مدارک دریافتی به سفارت عراق میکند. افسر سفارت عراق به بررسی درخواست و مدارک شما می پردازد و اگر با هیچ نقص و شبه ای مواجه نشود؛ ویزای گروهی را صادر میکند؛ در غیر این صورت از صدور ویزا ممانعت می نماید تا وقتی که مشکل و نقص موجود را برطرف کنید. حتی اگر مدارک فقط یک نفر از اعضای کاروان مشکل داشته باشد هم ویزای گروهی صادر نمیشود تا زمانی که یا مشکل آن شخص را رفع نمایید یا اینکه اسم وی را از لیست مسافران حذف کنید.

مدت اعتبار ویزای عراق

مدت اعتبار ویزای انفرادی عراق و ویزای گروهی عراق سه ماهه است که با این نوع ویزا شما تنها مجاز به یکبار ورود و یکبار خروج میباشید و ویزای تورستی عراق (ویزای زیارتی ) به شما ،اجازه ی اقامت تنها به مدت یک ماه را میدهد

بهترین زمان اقدام ویزای عراق

بهترين زمان اخذ ويزای زيارتي و سياحتي كشور عراق حداقل يك هفته كاری قبل از تاريخ اعزام میباشد.

البته با توجه به تقاضاي بالاي زائران در ايام خاص ،اعياد،مناسبتها، دهه ي محرم و به ويژه اربعين حسيني ميبايست حداقل دو هفته كاري قبل از اعزام اقدام به اخذ ويزا كرد تا در تاريخ اعزام با مشكل مواجه نشويد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای عراق


  فرم مشخصات فردی از جمله محل کار و شغل و محل سکونت شماره های تماس تکمیل شود
 گذرنامه با امضا ، با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ برگشت مسافر   + یک تا شش قطعه عکس رنگی زمینه سفید جدید تهیه شود

ما در سفرگان به معرفی بهترین تور کربلا و تور اربعین میپردازیم.

جهت اطلاع از تور کربلا اقساطی به سایت ویزای عراق مراجعه کنید

سفارت عراق

نشانی سفارت عراق: تهران، میدان ولیعصر، خیابان ولیعصر، کوچه برادران مظفر، پلاک ۱۶۴۰

تلفن: ۸۸۹۳۸۸۶۶ (۰۲۱)

وب‌سایت: www.mofamission.gov.iq

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید