Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

ویزای اسپانیا

راهنمای گرفتن ویزای اسپانیا

اسپانیا را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشکران و دانشجویان دنیا می شناسیم؛ همچنین کشور اسپانیا توانسته خود را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در جهان معرفی کند. در هر صورت برای ورود به خاک اسپانیا ملزم به اخذ ویزای شینگن اسپانیا هستید زیرا این کشور یکی از هم پیمانان معاهده شینگن است در ادامه به معرفی انواع ویزای اسپانیا و طریقه ی اخذ ویزای اسپانیا میپردازیم.

انواع ویزای اسپانیا :

غیر از شهروندان منطقه شینگن، مابقی افراد برای سفر به اسپانیا حتماً باید ویزای شینگن را دریافت کرده باشید اما اینکه می گوییم فرقی نمی کند به چه منظوری می خواهید به اسپانیا سفر کنید اصلاً بدین معنا نیست که همگی شما باید ویزای یکسانی را دریافت کنید زیرا ویزای اسپانیا تحت عناوین مختلفی صادر می شود؛ که هرکدام از آنها با هدف و سفری خاص همخوانی دارند و شما برای دریافت ویزای اسپانیا حتماً باید با انواع این ویزا آشنا شوید تا بتوانید ویزایی متناسب با سفر خود دریافت کنید.ویزای اسپانیا در انواع A، B، C و D صادر می شود که به موجب هریک از آنها از مزایای متفاوتی برخوردار می شوید.ویزای اسپانیا نوع A که با عنوان ویزای ترانزیت اسپانیا نیز صادر می شود به شما این امکان را می دهد که از راه هوایی وارد اسپانیا شوید و بدون اینکه از فرودگاه خارج شوید؛ اسپانیا را به سمت کشوری خارج از منطقه شینگن ترک کنید.

با ویزای اسپانیا نوع B می توانید از راه هوایی وارد اسپانیا شوید؛ از فرودگاه خارج شوید و از طریق راه های زمینی اسپانیا را به مقصدی واقع در خارج از منطقه شینگن ترک کنید. اعتبار ویزای اسپانیا نوع B نود روز است.ویزای اسپانیا نوع C که تحت عنوان ویزای توریستی اسپانیا نیز صادر می شود به گردشگران تعلق می گیرد. با استفاده از این نوع ویزای شینگن اسپانیا می توانید به مدت نود روز در اسپانیا اقامت داشته باشید.ویزای شینگن اسپانیا نوع D که ویزای ملی یا ,ویزای بلندمدت اسپانیا نام دارد که به دانشجویان، تجار و افرادی که لازم است به صورت طولانی مدت در اسپانیا اقامت داشته باشند و بارها از مرزهای اسپانیا رفت و آمد کنند؛ اختصاص دارد

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا یا گردشگری اسپانیا شینگن: به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد اقامت کوتاه‌مدت در اسپانیا به منظور تفریح یا بازدید را داشته باشند. ویزای توریستی اسپانیا برای مدت

مشخصی صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ کار یا اقامت بیشتراز مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.

مراحل دریافت ویزای توریستی اسپانیا شینگن 

اولین مرحله دریافت ویزای توریستی اسپانیا ، دریافت فرم تقاضای ویزا اسپانیا و تعیین وقت مصاحبه سفارت اسپانیا است که از طریق مرجعه حضوری به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران انجام می‌شود.نکته قابل توجه اینکه امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.تکمیل فرم درخواست ویزای اسپانیادر دو نسخه و ارائه آن در زمان مصاحبه به همراه سایر مدارک الزامی است. در صورتی‌که خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌درخواست ویزا پر کنید. فرم تقاضای اخذ ویزا در دو نسخه باید تکمیل شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

۱) شناسنامه                                                                                                                                                            

۲) گذرنامه: اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای اسپانیا داشته باشد.

۳) سه قطعه عکس رنگی زمینه سفید؛ در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزای اسپانیا ذکر شده باشد، دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز باید در مدارک موجود باشد.   

۴) آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

۵) اسناد وضع اجتماعی حرفه‌ای و تمکن مالی:

     الف) ترجمه‌ آخرین حکم کارگزینی کارمندان بخش دولتی

      ب) گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخش خصوصی‌

       ج) ترجمه‌ روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی برای صاحبان شرکت‌های خصوصی.

       د) کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها.

       ه) ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی برای مشاغل آزاد.

 ۶) مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی؛ پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت اسپانیا ارائه        

۷)‌ ترجمه‌ سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک

8)‌ بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا.

نکته‌ها:

۱) در زمان مصاحبه سفارت اسپانیا یک کپی از کلیه مدارک را به همراه داشته باشید، زیرا اصل مدارک بعد از مطابقت به شما عودت دادهشده و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت اسپانیا باقی می‌ماند.

۲) کلیه‌ مدارک فارسی باید دارای ترجمه رسمی باشند.

۳) در صورت عدم پذیرش مدارک ارائه شده عودت نخواهد شد.

۴)‌ به دلیل تعداد بالای متقاضیان اخذ ویزای اسپانیا در ماه‌های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه سفارت اسپانیا چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد. از این رو،بهتر است برای تعیین تاریخ سفر، این موارد لحاظ شوند . 

زمان لازم برای صدور ویزای اسپانیا

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا ی اسپانیا دو هفته به طول می‌انجامد. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، وضعیت متقاضی مشخص می‌شود.

هزینه صدور ویزای اسپانیا :

هزینه صدور ویزای توریستی اسپانیا ۶۰ یورو به ازای هر نفر است که در زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت اسپانیا توسط متقاضی پرداخت می‌شود. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک است و در هیچ حالتی عودت داده نمی‌شود.

در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌ شده‌ هتل در اسپانیا برای کل مدت اقامت.بیمه نامه بین‌المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ: متقاضیان ویزای اسپانیا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد.

حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو است. شرکت بیمه‌گذار باید دارای نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا باشد.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران:

نشانی: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰(آدرس سفارت اسپانیا )

تلفن: ۴-۲۲۵۶۸۶۸۱ (۰۲۱)

نمابر: ۸-۲۲۵۶۸۰۱۷

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۹ تا ۱۶

وب‌سایت سفارت:www.exteriores.gob.es

                                                    

 

  • برای تماس روی شماره مورد نظر کلیک کنید