Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

ویزای تایلند

چگونه ویزای تایلند بگیریم؟

تایلند کشوری زیبا و جذاب در جنوب شرقی آسیا می باشد که یکی از توریست پذیرترین کشورهای جهان در سال های اخیر بوده است .برای سفر به کشور تایلند ابتدا باید هتل رزرو کنید، زیرا برای گرفتن ویزای تایلند به واچر هتل نیاز خواهید داشت . سپس به صورت انفرادی و یا بوسیله تور تایلند ، اقدام به گرفتن وقت سفارت تایلند و اخذ ویزای تایلند کنید . با ما در سفرگان با معرفی انواع ویزای تایلند و طریقه اخذ ویزای تایلند و هر آنچه در سفر به تایلند نیاز ذارید همراه باشید.

بانکوک، پایتخت کشور تایلند، دومین شهری است که مورد توجه جهان‌گردان جهان است. طی چند دهه اخیر، این کشور، رشد اقتصادی چشم‌گیری داشته و از لحاظ علمی و صنعتی در حال توسعه است. روابط تایلند با کشور ما، ایران، ریشه‌ای چند ساله دارد و هم اکنون نیز از سطح نسبتاً مطلوبی برخوردار می‌باشد. پایتخت تایلند، بانکوک می باشد که تقریبا در مرکز آن و در کنار رودخانه چائوپرایا واقع شده است.

مذهب رسمی تایلند، بودیسم تراوادا می باشد  که حدود 95 درصد از جمعیت تایلند، پیرو آن هستند. طلیعه این مذهب درطی سال‌های 483 تا 503 قبل از میلاد، آشکار شد.

ویزای تایلند

سفارت پادشاهی تایلند برای مسافرهای ایرانی که قصد دارند توریستی به این کشور سفر کنند، ویزای یک ماهه صادر می‌کند.

· ویزای توریستی تایلند تا سه ماه بعد از صدور معتبر است. اما از زمانی که وارد خاک این کشور شوید، می‌توانید یک ماه در تایلند بمانید.

· ویزای توریستی تایلند یک‌بار ورود است.

· با ویزای توریستی شما اجازه‌ی کار یا اقامت ندارید. در صورتی که بدون اجازه‌ی اشتغال در تایلند به کار مشغول شوید، مطابق قوانین پادشاهی تایلند جریمه خواهید شد.

· اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید بیشتر از زمان اعتبار ویزا تایلند در آنجا بمانید، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید و درخواست کتبی برای تمدید ویزای تایلند بدهید.

· ماندن در تایلند بعد از پایان زمان ویزا جریمه‌ی سنگینی دارد. حتا اگر یک روز بیشتر از زمان ویزای خود در این کشور بمانید با دردسرهای زیادی روبرو می‌شوید.

· در زمان درخواست ویزا حتماً باید در ایران باشید. اگر از کشور دیگری برای گرفتن ویزای توریستی تایلند اقدام می‌کنید، باید اجازه‌ی اقامت در آن کشور را هم داشته باشید.

مدارک لازم برای ویزای تایلند

برای گرفتن ویزای توریستی تایلند در مرحله‌ی اول باید بدانید چه مدارکی لازم دارید. این مدارک را آماده کنید :

۱. اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

۲. دو قطعه عکس ۴*۶؛ عکس باید رنگی با زمینه‌ی سفید و با عکس پاسپورت متفاوت باشد.

۳. بلیط هواپیما تایلند ( رفت و برگشت )

۴. تاییدیه رزرو هتل در تایلند

۵. کپی کارت ملی

۶. کپی تمام صفحات شناسنامه

۷. تمکن مالی با مبلغ حداقل هشت میلیون تومان

قیمت ویزای تایلند

مرحله بعدی پرداخت هزینه‌ی ویزای تایلند است. قیمت ویزای تایلند بسته به نوع ویزا و نرخ روز ارز متفاوت است. اگر ویزای توریستی یک ماهه‌ی عادی بخواهید باید ۲۲۰ هزار تومان هزینه کنید. ویزای توریستی یک ماهه‌ی فوری هم تقریباً ۲۴۰ هزار تومان تمام می‌شود. 

ویزای تایلند چند روزه صادر می‌شود؟

مرحله سوم در گرفتن ویزای توریستی تایلند، انتظار برای صدور ویزای آن است. مدت زمانی که باید برای صدور ویزا منتظر بمانید به نوع ویزا بستگی دارد. صدور ویزای توریستی یک ماهه‌ی عادی تایلند ۷ تا ۱۰ روز کاری طول می‌کشد. برای ویزای توریستی تایلند فوری هم باید ۳ تا ۴ روز کاری منتظر بمانید.منظور از روز کاری، روزهای کاری سفارت تایلند در تهران است. روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی سفارت تایلند است و روز کاری محسوب نمی‌شوند.

همیشه این سوال برای مسافران وجود دارد: چگونه می ‌توان بیش از ۳۰ روز پس از ورود از طریق مرزهای هوایی، در تایلند باقی ماند. برای یک گردشگران باید این کار را در قالب مجموعه ‌هایی ۶۰ تا ۹۰ روزه انجام بدهید. البته با توجه به وجود یک حفره در قانون اقامتی این کشور می ‌توان تا شش ماه نیز در تایلند باقی ماند

سفارت تایلند در تهران کجاست؟

آدرس سفارت تایلند در تهران : میدان بهارستان، خیابان ابن سینا، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه‌ی استقلال، پلاک ۴ است. 

تلفن‌های سفارت تایلند، ۷۷۵۳۱۴۳۳ و ۷۷۵۳۷۷۰۸

ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 

سایت سفارت تایلند :http://www.thaiembassy-tehran.org

سفارت تایلند در تهران، روزهای جمعه و شنبه تعطیل است. این سفارت در باقی روزهای هفته از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ باز است.

 

  • برای تماس روی شماره مورد نظر کلیک کنید