Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

ویزای ترکیه

چگونه ویزای ترکیه بگیریم؟

یکی از اصلی ترین مقاصد شهروندهای ایرانی برای گردش و تفریح، کار، تحصیل و اقامت، ترکیه است. این کشور با وجود پذیرا بودن تعداد زیادی گردشگر از سرتاسر دنیا، سالانه و در تمام اوقات سال میزبان ایرانی های زیادی است. ترکیه همسایه ایران است اما آیا برای رفتن به آن نیاز به ویزا است؟

کشور ترکیه شهرهای زیادی دارد اما از بین آنها، استانبول، آنکارا، بدروم و کوش آداسی طرفدار بیشتری در میان ایرانیان دارند و مانند هر شهر دیگری در دنیا، برای سفر به این شهرها هم باید ویزا داشته باشید. چند نوع ویزا وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازیم: ویزای گردشگری ترکیه : اگر می خواهید برای گردش و تفریح به ترکیه بروید، بر اساس توافقی که بین ایران و دولت این کشور شده است، نیازی به ویزا ندارید و تا ۹۰ روز می توانید بدون ویزا در این کشور بمانید. تنها چیزی که نیاز دارید، پاسپورتی است که حداقل ۶ ماه معتبر باشد و دارای مهر ورود به کشور باشد. مانند هر کشور دیگری در دنیا، اگر بخواهید با ویزای گردشگری بروید، نمی توانید فعالیت هایی مثل کار و تحصیل و تجارت در این کشور داشته باشید و بعد از پایان ۹۰ روز هم موظف هستید به ایران برگردید. در صورتیکه این ۲ قانون را نقض کنید، دولت کشور ترکیه با شما برخورد می کند.ویزای کار ترکیه : اگر بخواهید برای کار به ترکیه بروید، باید ویزای کار را داشته باشید و برای ویزای کاری ترکیه اقدام کنید. برای این موضوع، باید به نمایندگی های کشور ترکیه در ایران بروید و مدارک مورد نیاز را برای تشکیل پرونده به آنها ارائه کنید. مدارک شما به وزارت کار ترکیه ارسال شده و اگر تایید شود، برای شما ویزا ترکیه صادر می شود و درطول ۹۰ روز می توانید ویزایتان را از آن نمایندگی دریافت کنید. ویزای کار، مدت محدود ۱ ساله دارد و بعد از تمام شدن آن می توانید آن را تا ۳ سال تمدید کنید. بعد از پایان ۳ سال باز هم می توانید تا ۶ سال آن را تمدید کنید. در صورتیکه فرد این مدت را بدون مشکل بگذراند می تواند ویزای کار دائم بگیرد.

ویزای تحصیلی ترکیه :

ویزای تحصیلی ترکیه مدتی است که علاقه ی دانشجوهای ایرانی برای تحصیل در ترکیه بیشتر شده است. برای این هدف حتما باید ویزای تحصیلی ترکیه داشته باشید، به این ترتیب که اول باید از طرف دانشگاه آن کشور برای شما پذیرش بیاید، بعد باید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید و بعد هم برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. ویزای تحصیلی تا ۱ سال اعتبار دارد اما دانشجو بعد از رسیدن به آنجا تا ۱ ماه فرصت دارد تا به اداره امنیت این کشور مراجعه کرده و دفترچه اقامت بگیرد.

نشانی سفارت ترکیه در ایران

سفارت ترکیه در تهران

تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۳۷ / صندوق پستی: ۱۱۳۶۵-۸۷۵۸

تلفن: ۳۵۹۵۱۱۰۰ (۰۲۱)، نمابر: ۳۳۱۱۷۹۲۸

وب: tehran.emb.mfa.gov.tr

کنسولگری ترکیه در مشهد

مشهد، بلوار سجاد، خیابان گلایل، پلاک ۴۵

تلفن: ۳۷۶۴۵۱۵۰ (۰۵۱)، نمابر: ۳۷۶۲۰۰۳۱

وب:  meshed.bk.mfa.gov.tr

کنسولگری ترکیه در تبریز

تبریز، کوی ولیعصر، خیابان فروغی، فلکه همافر، کوچه فرهنگیان، پلاک ۸

تلفن: ۳۳۲۷۱۸۸۲ (۰۴۱)، نمابر: ۳۳۳۲۴۹۰۷

وب: tebriz.bk.mfa.gov.tr

کنسولگری ترکیه در ارومیه

ارومیه، خیابان شهید دکتر بهشتی، پلاک ۳۰

تلفن: ۳۳۴۷۸۷۷۰ (۰۴۴)، نمابر: ۳۳۴۶۹۵۹۵ 

وب:urumiye.bk.mfa.gov.tr